Deprecated: Korzystanie z wp_smush_should_skip_parse uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.16.1! Zamiast tego proszę użyć wp_smush_should_skip_lazy_load. in /home/trenujpe/domains/centrumtreningu.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Jak ćwiczyć w parach? - centrumtreningu.pl
Deprecated: Korzystanie z wp_smush_should_skip_parse uznawane jest za przestarzałe od wersji 3.16.1! Zamiast tego proszę użyć wp_smush_should_skip_lazy_load. in /home/trenujpe/domains/centrumtreningu.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Masz chęci na rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną, ale Twój partner/ partnerka woli rozpocząć kolejny sezon serialu leżąc na kanapie? Jak się domyślamy, zapewne i Tobie spada wówczas poziom motywacji i chęci do wykonania treningu… Mamy jednak na to rozwiązanie! Ćwiczenia w parach mogą okazać się świetną opcją na wspólne spędzanie
czasu! Jak ćwiczyć w parach? Zapraszamy do lektury!

Jak ćwiczyć w parach? Zalety ćwiczeń we dwójkę

Zacznijmy od podstaw, czyli tego, czym charakteryzują się ćwiczenia w parach. Przede wszystkim jest to świetny i przynoszący zdrowotne korzyści sposób na wspólne spędzanie czasu. Wzajemna motywacja i doping świetnie działają na zwiększenie naszej wydajności i poziomu zaangażowania. Ponadto trenując w parach nie potrzebujemy wcale żadnych dodatkowych przyrządów do ćwiczeń – wystarczy wzajemna siła mięśni. Warto również wspomnieć o tym, że trening we dwójkę zapewni nam możliwość obserwacji drugiej osoby i ewentualną korektę niewłaściwej postawy w trakcie treningu.

Jak ćwiczyć w parach. Pierwsze kroki

Niezależnie od tego czy jesteście na etapie zawansowanym czy początkującym, nie należy zapominać o solidnej rozgrzewce. Proponujemy wykonywać ćwiczenia w jednakowym tempie, stojąc przodem do siebie. Dzięki temu znajdziemy z naszym partnerem/ partnerką wspólny rytm i wzajemnie dostosujemy go do siebie. Dobrym pomysłem będzie marsz, pajacyki, rozgrzanie nadgarstków i kostek oraz wspólne przysiady, które można wykonywać w tym samym momencie trzymając się wzajemnie za otwarte dłonie.

Pomysłów na wspólny trening jest wiele. Wszystko zależy od tego, na jakich partiach ciała chcemy się skupić oraz na jakich efektach nam zależy. Jeśli Ty i Twój towarzysz dopiero rozpoczynacie przygodę ze wspólnym treningiem, proponujemy na początek poniższe ćwiczenia (każde ćwiczenie w ilości 15 powtórzeń):

Jak ćwiczyć w parach. Wspólny trening

  1. Wykopy nóg – wystarczy stanąć naprzeciwko siebie i wykonać naprzemiennie serię wykopów (raz lewa, raz prawa noga).
  2. Przysiady „z piątką” – stojąc w dalszym ciągu naprzeciwko siebie wykonujemy przysiad, a następnie wraz z podniesieniem się, raz lewą, a raz prawą ręką przybijamy piątkę ze swoim towarzyszem.
  3. Unoszenie bioder – kładziemy się wspólnie na macie tak, aby nasze stopy w powietrzu stykały się na całej powierzchni. Kolana mamy zgięte pod kątem 90 stopni. Następnie nie odrywając stóp od siebie podnosimy jednocześnie biodra w górę i na dół.
  4. Brzuszki w parach – jedna osoba wykonuje na macie klasyczne brzuszki, podczas gdy druga osoba trzyma ją za stopy w celu uzyskania stabilizacji. Po wykonaniu ćwiczeń przez jedną osobę, zamieniamy się rolami.

To tylko kilka propozycji na to, jak możemy wspólnie wykonywać trening. Ważne, żeby obie osoby czerpały z tego radość i satysfakcję oraz aby wpłynęło to na wzajemne zaangażowanie i chęci do ćwiczeń.

Chcesz być z nami na bieżąco? Zapraszamy na nasze media społecznościowe:
– Facebook
– Instagram

Jeśli zaciekawił Cie ten wpis to koniecznie zajrzyj na naszego bloga. Można tam znaleźć wiele ciekawostek ze świata sportu np

Chcesz poćwiczyć w parze a nie wiesz jak zacząć? Zapraszamy na treningi do naszego studia. Koszt treningu w parze to 160zl. Zajęcia w naszym studiu prowadzą doświadczeni i rzetelni trenerzy o których więcej można przeczytać w zakładce kadra.