Zawód trenera personalnego to zawód trudny z kilku powodów. Jeśli chcemy utrzymać się tylko i wyłącznie z prowadzenia treningów personalnych musimy mieć dość dużą bazę podopiecznych, a co za tym idzie treningów musimy przeprowadzać minimum 100 w miesiącu. W momencie gdy dopniemy swego celu zauważymy, że brakuje nam czasu. Dlatego w tym wpisie chciałbym odpowiedzieć na pytanie: Jak oszczędzać czas w pracy trenera personalnego?

Jak oszczędzać czas w pracy trenera personalnego? Miejsce prowadzenia działalności

Podstawowym aspektem jest miejsce prowadzenia treningów osobistych. Kluczowa jest lokalizacja. Dużo czasu możemy zaoszczędzić na dojazdy. Istotne jest by klub fitness lub siłownia, w którym pracujemy nie był zbyt daleko zlokalizowany od naszego miejsca zamieszkania. Sporo trenerów osobistych pracuje także w dwóch siłowniach, klubach fitness czy centrach treningowych. Patrząc na rynek i zapotrzebowanie oraz oszczędność czasu lepiej skupić się na pracy w jednym klubie fitness i tam budować swoją markę. Nawet za cenę utraty kilku podopiecznych. Jeśli nadal chcemy pracować w dwóch lokalizacjach jednocześnie dobrze by były blisko siebie, lub też blisko naszego domu.

Sprawdź gdzie można znaleźć dobrego trenera personalnego

Jak oszczędzać czas w pracy trenera personalnego? Prowadzenie zajęć treningu personalnego online

Nasi podopieczni prezentują różny poziom zaawansowania. Część z nich jest na etapie początkowym ale są też tacy którzy prezentują wyższy poziom. Ta rada tyczy się właśnie ich. Jeśli nie mamy czasu na nowych podopiecznych warto jest tych najbardziej zaawansowanych przenieść na prowadzenie online. Podopieczni wysyłając raporty raz w tygodniu dalej są pod naszą opieką, notują progres a my mamy kilka godzin dostępnych więcej w tygodniu. Co do samej idei prowadzenia wszystkich podopiecznych online jestem przeciwko, lecz to temat na osobny wpis.

Jak oszczędzać czas w pracy trenera personalnego

Jak oszczędzać czas w pracy trenera personalnego? Współpraca z dietetykiem

Każdy trener personalny zdaje sobie sprawę ile czasu zajmuje rozpisanie kompleksowego i indywidualnego planu dietetycznego dla podopiecznego. Jeden taki plan pochłania czasem nawet 5 godzin. Pięć godzin w dniu wolnym od treningów personalnych. Jak zaoszczędzić ten czas? Proponuję współpracę z zaufanym dietetykiem który przejmie ten obowiązek. Będzie to w interesie zarówno trenera jak i dietetyka, gdyż mogą oni sobie nawzajem polecać podopiecznych.

Jak oszczędzać czas w pracy trenera personalnego? Stosuj kalendarz online

W pracy trenera personalnego bardzo ważną rolę odgrywa kalendarz. Rozkład treningów personalnych w ciągu dnia, miejsce zajęć i ich charakter. Bardzo często zdarza się sytuacja, w której podopieczni przekładają zajęcia bądź je odwołują. By nie tracić czasu na ciągłe zmiany w kalendarzu można wprowadzić kalendarz online. Taka forma zapisu na zajęcia pozwoli podopiecznym zapisywać się na treningi osobiste o każdej porze dnia i nocy bez pomocy trenera. Sam trener osobisty będzie zwolniony z z prowadzenia kalendarza. To pomoże na oszczędzenie jakże ważnego czasu. Ja osobiście mogę polecić kalendarz bookero. Jest tani i nie zawiodłem się jeszcze na nim.

Jak oszczędzać czas w pracy trenera personalnego? Treningi par

Posiadając dużą bazę podopiecznych bardzo często występują osoby o podobnej charakterystyce (cel treningów, poziom zaawansowania, kondycja, płeć). Dobierz niektóre osoby w pary i zaproponuj im wspólne treningi personalne. Dla podopiecznych może to być ciekawa alternatywa, tańsze rozwiązanie. Trening z kimś z boku to zawsze dawka dodatkowej motywacji. Dla trenera personalnego to więcej dostępnych godzin.

Tak jak widzimy jest wiele sposobów na zaoszczędzenie czasu pracy. Każdy sposób ma swoje wady i zalety, ale warto jest wziąć je pod uwagę jeśli chcemy uwolnić trochę dnia na nowych podopiecznych czy też na czas wolny. Zawód trenera personalnego jest bardzo specyficzny, czasami wymaga od nas kreatywność nie tylko podczas prowadzonych zajęć.

Chcesz być z nami na bieżąco? Zapraszamy na nasze media społecznościowe:
– Facebook
– Instagram

Zainteresował Cię ten artykuł? Sprawdź naszego bloga znajdziesz tam:

Centrum treningu- Twoje studio treningu personalnego