Centrum treningu posiada w ofercie pierwszy darmowy trening. Oznacza to, że zupełnie za darmo można przyjść i sprawdzić na własnej skórze jak wygląda trening personalny z jednym z naszych trenerów. Bardzo często dostajemy pytanie jak przygotować się do treningu personalnego? Odpowiedź na to pytanie jest dość obszerna więc zapraszamy do naszego tekstu.

Jak przygotować się do treningu personalnego. Czym jest trening personalny

Zanim dowiemy się jak przygotować się do treningu personalnego warto byłoby przypomnieć sobie czym jest trening personalny.

Trening personalny w centrum treningu to

 • wyłączność na linii trener osobisty – podopieczny
  Trening personalny w centrum treningu personalnego odbywa się zazwyczaj na płaszczyźnie trener personalny – podopieczny. Nie w większej grupie. Zajęcia odbywają się w jednej z trzech pełni wyposażonych sal gimnastycznych, w których mogą przebywać tylko i wyłącznie uczestnicy treningu oraz trener osobisty. Dzięki temu trener osobisty jest skupiony tylko i wyłącznie na podopiecznym. Kontroluje technikę wykonywania ćwiczeń w trakcie treningu, postawę oosby ćwiczącej, motywuje oraz dba o bezpieczeństwo.
 • wyborem czasu – kiedy odbędzie się trening personalny?
  Pora odbywania treningu personalnego zależy w dużej mierze od podopiecznego, i jego możliwości czasowych. Nie jest uzależniony od grafiku klubu fitness nasze studio czynne jest 24h na dobę.
 • dostępnością dla wszystkich
  Trening personalny jest dla każdego zarówno dla osób zaawansowanych, jak i tych które dopiero rozpoczynają przygodę z siłownią.
 • indywidualnym podejściem
  Intensywność treningu personalnego w naszym studiu jest „skrojona na miarę ” podopiecznego, jego celu i możliwości. W odróżnieniu do zajęć grupowych gdzie intensywność jest dobrana pod grupę osób.
 • prowadzeniem żywieniowym
  Trener osobisty prócz prowadzenia z podopiecznym treningów personalnych pomaga mu także w kwestiach żywieniowych. Doradza z jakich produktów korzystać i w jakich ilościach a z jakich zrezygnować. Więcej o tym można przeczytać w zakładce dietetyka.
 • dostępnością
  W odróżnieniu do instruktora zajęć grupowych który jest dostępny tylko podczas zajęć, trener personalny jest do dyspozycji podopiecznego cały czas. W każdej chwili można się z nim skontaktować i poradzić.
 • monitorowaniem postępów
  Nasi trenerzy personalni monitoruje postępy podopiecznych. Sprawdzają czy dany plan treningowy przynosi efekty i reagują na bieżąco jeśli jest taka potrzeba.

Jak przygotować się do treningu personalnego

Bardzo ważną kwestią w przygotowaniach do treningu personalnego są przeciwwskazania. Bardzo wiele osób ma przeróżne problemy z kręgosłupem, jest po kontuzjach, ma pewne ograniczenia. Ważne by o tym wszystkim poinformować trenera personalnego jeszcze przed zajęciami.

Styl życia oraz wykonywany zawód. Jeśli trener personalny przed treningiem nie przeprowadzi wywiadu trzeba także poinformować go o tym jaki wiedzie się styl życia i jaką pracę wykonujemy.

Choroby i przyjmowane leki. Jeśli trener personalny nie przeprowadził wywiadu przed pierwszym treningiem musimy poinformować go o naszych chorobach oraz o przyjmowanych lekach. Jesli jest taka potrzeba to przed treningiem warto skonsultować się z lekarzem. Nawet najdrobniejszy szczegół ma tu znaczenie.

Styl odżywiania. To kolejne niezbędne informacje które pownien znać trener personalny przed pierszym wspólnym treningiem. Jak jemy, co lubimy, czego musimy unikać.

Musimy również pamiętać o zabraniu ze sobą ubrań na zmianę, wody oraz ręcznika.

Jak się przygotować do treningu personalnego

Jak przygotować się do treningu personalnego. Podsumowanie

Odpowiadając na pytanie jak przygotować się do treningu personalnego nie możemy zapominać, iż pierwszy trening personalny w studiu treningu personalnego centrum treningu jest zupełnie darmowy. Pierwszy darmowy trening jest wprowadzający i pełni role poznawczo- diagnostyczną. Nasi trenerzy podczas takiego treningu sprawdzają przygotowanie fizyczne podopiecznego i jego możliwości.

Chcesz być z nami na bieżąco? Zapraszamy na nasze media społecznościowe:
– Facebook
– Instagram

Jeśli zainteresował Cię tekst jak przygotować się do treningu personalnego? Koniecznie sprawdź naszego bloga. Można tam znaleźć inne artykuły:

Centrum treningu personalnego oferuje wynajem sal treningowych oraz treningi personalne (również typu crossfit) z naszymi trenerami. Zajęcia odbywają się w komfortowej a przede wszystkim przyjaznej atmosferze bez udziału osób trzecich. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie dyskrecje i bezpieczeństwo. Naszymi trenerami są:

 • Gawor Michał – trener personalny działający na rynku od 2013 roku. Specjalizuje się w treningach dla osób chcących zbudować masę mięśniową, siłę, jak i dla osób chcących pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Michała cechuje profesjonalne podejście do pracy, punktualność, kreatywność.
 • Natalia Jurczak – Specjalizuje się w prowadzeniu treningów medycznych oraz w masażu klasycznym, sportowym i relaksacyjnym. W programowaniu treningu korzysta z  najnowszej, opartej na dowodach naukowych wiedzy z dziedziny fizjoterapii i fizjologii wysiłku fizycznego. Do każdego podopiecznego stosujeindywidualne podejście uwzględniając wszystkie aspekty jego życia.
 • Paweł Matysiak– absolwent warszawskiego AWF. Trener personalny posiadający międzynarodowy certyfikat REPS. Charakteryzujący się dużym doświadczeniem, wielkim poczuciem humoru oraz wielką wiedzą. Ciągle rozwijający się pod kątem treningu jak i dietetyki. Jego mocną stroną jest trening z kobietami w ciąży, zajęcia funkcjonalne, trening siłowy.

Chcesz ćwiczyć z naszymi trenerami? Skorzystaj z pierwszego darmowego treningu!

Jak przygotować się do treningu personalnego