Jakiś czas temu na naszym blogu pojawił się ranking najlepszych odżywek białkowych. Cieszy się on dużą popularnością dlatego zgodnie z prośbami naszych podopiecznych oraz czytelników postanowiliśmy stworzyć kolejny ranking. Tym razem jest to ranking batonów proteinowych.

Ranking batonów proteinowych. Czym jest baton białkowy

Zanim poznamy ranking batonów proteinowych warto dowiedzieć sie czym są batony białkowe.

Batony proteinowe (białkowe) to nic innego jak małe ale zawierające (pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego) dużo białka. W odróżnieniu od zwykłych batonów nie posiadają (lub zawierają w bardzo małej ilości) cukru. Przeznaczone są dla osób aktywnych fizycznie, dbających o sylwetkę. Jest to idealne rozwiaznie gdronię możemy zjeść zwykłego pełnowartościowego posiłku.

Ranking batonów proteinowych

Ranking batonów proteinowych

W rankingu postanowiliśmy umieścić naszym zdaniem TOP 10.

  • 10. Nutrend Excelent protein Bar. Jeden z cięższych batonów proteinowych na rynku (85g). Z czego 21g to białko a cukier to ok 27g. Jest jednym z najtańszych na rynku, jego cena to 5.40 zł.
  • 9. Animal Pro Bar. Baton ten posiada w swoim składzie 20g białka oraz trochę większą ilość cukru (16g). To co odróżnia go od reszty stawki to fakt, iż jako jeden z nielicznych na rynku nie ma polioli. Animal Pro Bar jest dostępny w dwóch smakach- chocolate Berry chrunch i chocolate peanut butter chrunch. Jego cena to 9.99 zł.
  • 8. Go On protein 33%. Jeden baton posiada w swoim składzie 16.5g białka oraz 2.6gr cukru. Go On protein 33% posiada aż 9 smaków (czekolada, słony karmel, wanilia- malina, kokosowy, orzechowo karmelowy, żurawinowy, waniliowy, orzechowy i kakaowy). Jego cena to 4.49 zł.
  • 7. Deluxe protein Bar 30%. Baton ważący 60g z czego 18g to białko a jedynie 3g to cukier. Występuje pod postacią 8 smaków- chocolate brownies, chocolate sacher, panna cotta, strawberry cheesecake. Koszt deluxe protein bar 30% to 7.49zł.
  • 6. Olimp Protein Bar. Kontynuacja swego czasu jednych z pierwszych i jednych z najlepszych batonów Matrix Polskiej firmy Olimp. W porcji 64g posiadają 20g białka i tylko 2g cukru. Wstępują w trzech smakach Coffee delight, choco cheesecake, cherry heaven. Ich cena to 8.50 zł.

Wynajem sal treningowych. Sprawdź ofertę centrumtreningu.pl

  • 5. Quest protein Bar. Baton ważący około 60g posiada w swoim składzie 20g białka i tylko 1gr cukru. Na rynku można znaleźć 8 smaków tego produktu- czekolada brownie, ciasteczko z kawałkami czekolady, ciastko, podwójna czekolada, czekoladowa owsianka, kawa z kawałkami czekolady, gofr z syropem klonowym oraz chocolate sprinkled doughtnut. Quest protein Bar można kupić za 12.98 zł.
  • 4. Trust crunch protein Bar. W 60 gramach tego produktu znajdziemy około 20g białka i tylko 2 gramy cukru. Dostępny w 6 smakach- ciastko z kremem, brownie, sernik malinowy, potrójna czekolada, biała czekolada – ciastko z kremem, oraz słony karmel. Biorąc pod uwagę jakość składu nie należy do drogich, kosztuje 8.48 zł.
  • 3. Biotech zero bar. Ten ważący 50g baton nie posiada w swoim składzie cukru, glutenu i laktozy. Zaś można w nim znaleźć 20g białka. Występuje w czterech smakach- czekoladowo kokosowym, czekoladowo marzepanowym, cappuccino, ciasteczek czekoladowych. Jego cena to 6.90 zł.
  • 2. Body Attack Yambam. Ciężki bo ważący około 80 gram baton. Producentom udało się zmieścić w nim aż 26gtsm białka i tylko 3.5 grama cukru. Yambam posiada trzy smaki (masło orzechowe, czekolada ciastko oraz brownie bitą śmietaną). Jego cena 10.98 zł.
  • 1. Grenade carb killa. 60 gramowy baton w którego składzie nie uświadczymy cukru. Białka grenade carb killa ma bardzo dużo- 23 gramy. Grenade carb killa wyróżnia duża ilość smaków bo aż 9. Jego cena to 10.98 zł.

Zainteresował Cię ranking batonów proteinowych? Sprawdź naszego bloga, znajdziesz tam:

Centrum treningu personalnego oferuje wynajem sal treningowych oraz treningi personalne (również typu crossfit) z naszymi trenerami. Zajęcia odbywają się w komfortowej a przede wszystkim przyjaznej atmosferze bez udziału osób trzecich. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie dyskrecje i bezpieczeństwo. Naszymi trenerami są:

Gawor Michał – trener personalny działający na rynku od 2013 roku. Specjalizuje się w treningach dla osób chcących zbudować masę mięśniową, siłę, jak i dla osób chcących pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Michała cechuje profesjonalne podejście do pracy, punktualność, kreatywność.

Natalia Jurczak – Specjalizuje się w prowadzeniu treningów medycznych oraz w masażu klasycznym, sportowym i relaksacyjnym. W programowaniu treningu korzysta z  najnowszej, opartej na dowodach naukowych wiedzy z dziedziny fizjoterapii i fizjologii wysiłku fizycznego. Do każdego podopiecznego stosuje indywidualne podejście uwzględniając wszystkie aspekty jego życia.

Paweł Matysiak– absolwent warszawskiego AWF. Trener personalny posiadający międzynarodowy certyfikat REPS. Charakteryzujący się dużym doświadczeniem, wielkim poczuciem humoru oraz wielką wiedzą. Ciągle rozwijający się pod kątem treningu jak i dietetyki. Jego mocną stroną jest trening z kobietami w ciąży, zajęcia funkcjonalne, trening siłowy.

Chcesz ćwiczyć z naszymi trenerami? Skorzystaj z pierwszego darmowego treningu!

Centrum treningu- Twoje studio treningu personalnego.