Często zdarza się, że podopieczni, którzy ćwiczą z nami raz czy dwa, trzy w tygodniu, wykonują jeden trening samodzielnie w domu. O ile na początku ciężar własnego ciała w zupełności wystarcza o tyle z czasem, gdy ciało się wzmocni poszukują dodatkowego obciążenia. Ranking hantli 2kg powstał by odpowiedzieć na najczęściej zadawane: jakie hantle wybrać?

Oto nasza lista z uwzględnieniem zarówno słabych jak i mocnych punktów.

Ranking hantli 2kg. Corengh

10. CORENGH Zestaw hantli

Corengh to świetny zestaw dla osób rozpoczynających swoją przygodę z treningiem siłowym. Dobry dla każdego domownika ze względu na dokładane talerze. Można zacząć od niskich ciężarów i wraz ze wzrostem siły dokładać kolejne bez konieczności zakupu nowych hantli. Hantle wykonane z dobrej jakości materiałów. Minusem jest przeskok przy dobieraniu ciężaru, możliwe konfiguracje to: 2kg, 4kg, 6kg 8kg i 10kg. Ze względu na zaciski należy ostrożnie odkładać ciężar przy ćwiczeniach i sprawdzać czy zacisk nie zaczął się odkręcać. Lepiej unikać szybkiej pracy typu rwanie hantli z ziemi nad głowę czy devil press ze względu na możliwość odkręcania zacisków. Świetna relacja ceny do jakości.

Ranking hantli 2kg. HMS SR52

9. Hantle HMS SR52

Hantle HMS SR52 to ciekawe rozwiązanie dla kogoś kto potrzebuje większego ciężaru. Łatwe ustawianie ciężaru bez marnowania czasu na zmianę obciążenia, wystarczy posłużyć się pokrętłem. Posiada ergonomiczny antypoślizgowy uchwyt.

Hantel nie nadaje się do dłuższej dynamicznej pracy przy większych szarpnięciach odważniki mogą się wysunąć, więc ćwiczenia typu rwanie hantla z ziemi nad głowę czy devill press zdecydowanie odpadają. Plusem jest, że jeden hantle zastępuje cały stojak.

Ranking hantli 2kg. Hantle kompozytowe

8. Hantle kompozytowe

Propozycja niskobudżetowa – hantle kompozytowe. Charakteryzują się solidnym wykonaniem i estetycznym wyglądem. chropowata struktura jest mniej podatna na zarysowania. Część chwytna jest wyprofilowana i wykonana z antypoślizgowego tworzywa sztucznego. Hantle kompozytowe nadają się raczej dla osób początkujących z uwagi na maksymalny ciężar oraz jakość materiałów, które raczej nie są przystosowane do bardziej zaawansowanych ćwiczeń jak np. podpór przodem na hantlach. Jak powyżej, przy dłuższej pracy na sprzęcie trzeba sprawdzać zaciski.

Ranking hantli 2kg. Hantle bitumiczne

7. Hantle bitumiczne SportVida

Hantle bitumiczne wykonane z masy cementowej, pokryte antypoślizgowym tworzywem sztucznym. Kształt sprawia, że nie będą się toczyć po podłodze, więc sąsiedzi nie powinni się skarżyć. Doskonałe jako podpórki przy robieniu pompek. Minusem jest konieczność zakupu kolejnych hantli aby zmienić obciążenie. Powłoka z tworzywa sztucznego z czasem może się przecierać, a następnie pękać przy upadkach hantla. Polecane do zajęć typu fitness. Stosunkowo tanie, więc kilka zestawów hantli bitumicznych nie obciąży portfela.

Ranking hantli 2kg. Hantle demix

6. Hantle demix

Hantel z zaokrąglonymi krawędziami i ergonomicznym kształcie do użytkowania w domu. Powłoka neoprenowa jest antypoślizgowa i zapewnia pewny chwyt podczas ćwiczeń oraz amortyzację przy kontakcie z podłogą. Z uwagi na dostępność tylko małych obciążeń dedykowane raczej do fitnessu i dla osób początkujących. Powłoka, z czasem przy intensywnym użytkowaniu, może się przecierać jednak nie skróci to żywotności sprzętu.

Sprawdź ofertę pierwszego darmowego treningu personalnego w naszym studiu.

Ranking hantli 2kg

Ranking hantli 2kg. Hantle Monster II HEX

5. Monster II HEX

Wytrzymały model z cementowej mieszanki pokrytej winylową powłoką. Dzięki tej powłoce hantle Monsfer II HEX są nie tylko trwałe ale również łatwe w utrzymaniu czystości. Hantle sześciokątne dzięki czemu pozostaną w miejscu po odłożeniu. Minusem jest, że przy dłuższym i częstym użytkowaniu widoczne jest zużycie materiału. Minusem jest brak powłoki antypoślizgowej, natomiast hantle mają wygodny chwyt.

Ranking hantli 2kg. Hantle chromowane

4. Hantle chromowane inSPORTline YellSteel

Hantle wykonany z wysokiej jakości materiału z chromowaną powłoką odporną na pot. Posiadają gumowe paski pełniące funkcje antypoślizgowe, które jednocześnie sprawiają, że hantle są odporne na zadrapania i redukują hałas przy odkładaniu na ziemię czy stojak. Minusem jest owalny kształt hantli, który sprawi, że możemy poczuć się niepewnie przy pompkach na hantlach. Z racji na świetne i oryginalne wykonanie minusem jest też wysoka cena.

Ranking hantli 2kg. Hantle chromowane Proud

3. Hantle chromowane Proud

Klasyka wśród hantli. Dzięki pokryciu chromem zyskują na trwałości co daje odporność na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Uchwyty frezowane dają lepszą przyczepność ręki podczas bardziej energicznych ćwiczeń. Hantle te nadają się dla osób na każdy poziomie wytrenowania. Minusem jest owalny kształt przez co hantel może turlać po podłodze po odłożeni i generować hałas.

Ranking hantli 2kg. Hantle ogumowane Proud

2. Hantle ogumowane Proud

Produkt najwyższej jakości dostosowany dla zawodowców jednak doceniany również przez początkujących. Dzięki pokryciu hantli gumą została zwiększona amortyzacja oraz trwałość produktu. Uchwyt ergonomiczny, przez co trening jest bardziej komfortowy i bezpieczniejszy. Frezowanie nie dopuszcza do niechcianych ruchów dłoni na trzonku, nawet przy energicznych ćwiczeniach. Minusem jest owalny kształt hantla, przez co może poruszać się po podłodze po odłożeniu.

Ranking hantli 2kg. Hantle HEX Proud

1. Hantle HEX Proud

Solidna ogumowane hantle o sześciokątnym przekroju obciążenia, dzięki czemu nie przemieszczają się po odłożeniu. Ergonomiczny uchwyt, dzięki ryflowaniu daje duży komfort pracy zmniejszając szansę na wyślizgiwanie się z dłoni. Dostępnych dużo wariantów wagowych od 1 kg do 60kg. Hantle dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Świetnie sprawdzą się podczas szybkich i intensywnych ćwiczeniach typu Devill Press. Minus: Przy nowych hantlach guma z początku może trochę brudzić/zostawiać ślad.

Zainteresował Cię ranking hantli 2kg? Zapraszamy na naszego bloga, można tam znaleźć:

Centrum treningu personalnego oferuje wynajem sal treningowych oraz treningi personalne (również funkcjonalne) z naszymi trenerami. Zajęcia odbywają się w komfortowej a przede wszystkim przyjaznej atmosferze bez udziału osób trzecich. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie dyskrecje i bezpieczeństwo. Naszymi trenerami są:

Gawor Michał – trener personalny działający na rynku od 2013 roku. Specjalizuje się w treningach dla osób chcących zbudować masę mięśniową, siłę, jak i dla osób chcących pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Michała cechuje profesjonalne podejście do pracy, punktualność, kreatywność.

Natalia Jurczak – Specjalizuje się w prowadzeniu treningów medycznych oraz w masażu klasycznym, sportowym i relaksacyjnym. W programowaniu treningu korzysta z  najnowszej, opartej na dowodach naukowych wiedzy z dziedziny fizjoterapii i fizjologii wysiłku fizycznego. Do każdego podopiecznego stosujeindywidualne podejście uwzględniając wszystkie aspekty jego życia.

Paweł Matysiak– absolwent warszawskiego AWF. Trener personalny posiadający międzynarodowy certyfikat REPS. Charakteryzujący się dużym doświadczeniem, wielkim poczuciem humoru oraz wielką wiedzą. Ciągle rozwijający się pod kątem treningu jak i dietetyki. Jego mocną stroną jest trening z kobietami w ciąży, zajęcia funkcjonalne, trening siłowy.