Wiele osób (zwłaszcza kobiet) chcących zmienić swoją sylwetkę zastanawia się czy wybrać siłownie czy klub fitness. Warszawa to miasto w którym znajduje duża ilość zarówno siłowni jak i klubów fitness oferujących nam zmianę sylwetki, dlatego w tym tekście wyjaśnię różnice między klubem fitness a siłownie.

Klub fitness a siłownia. Czym jest klub fitness

Przed podjęciem decyzji co lepiej wybrać siłownie czy klub fitness w mieście Warszawa, musimy dowiedzieć się czym tak naprawdę jest klub fitness.

Klub fitness to nic innego jak miejsce przeznaczone do zajęć fizycznych, posiadające potrzebny sprzęt na przykład:

 • Hantle
 • Gumy
 • Maty
 • Piłki

Klub fitness oferuje dla swoich klientów zajęcia grupowe prowadzone przez instruktora takie jak ABT, joga, Zumba. Każde zajęcia charakteryzują się inną intensywnością, innym rodzajem sprzętu. W klubie fitness treningi odbywają się tylko w grupie. Jakie zajęcia jeszcze można spotkać w klubie fitness? Sprawdź artykuł vademecum fitnessu.

Fitness klub Warszawa

Klub fitness a siłownia. Czym jest siłownia

Silownia podobnie do klubu fitness to miejsce w którym można zmienić swoją sylwetkę, zaciągnąć fachowej porady eksperta bądź też intensywnie spędzić czas. Siłownia zaopatrzona jest najczęściej w:

 • Hantle
 • Ławki
 • Sztangi
 • Kettlebell
 • Maszyny cardio
 • Maszyny oporowe

Pierwszą różnicą miedzy klubem fitness a siłownią jest metraż (klub fitness to najczęściej jedna bądź dwie sale zaś siłownie są złożone z kilku sal).

Drugą różnicą miedzy klubem fitness a siłownią jest fakt, ìz w klubie fitness odbywają się tylko i wyłącznie zajęcia grupowe. Na siłowni zaś można ćwiczyć samemu, można ćwiczyć z trenerem w ramach treningu personalnego jak i można uczestniczyć w zajęciach grupowych typu cross.

Kolejną różnicą między siłownią a klubem fitness jest sprzęt- do zajęć fitness w większości przypadków potrzebujemy maty, hantli i lekkich ciężarów. Na siłowni zaś przeważają większe ciężary (nawet hantle 70 kg w burneika gym Warszawa), maszyny oporowe. Są też maszyny cardio (na przykład bieżnie).

Klub fitness a siłownia. Podsumowanie okiem trenera personalnego

Odpowiadając na pytanie co wybrać klub fitness czy siłownie musimy wiedzieć jakitrenjng preferujemy oraz w jakiej atmosferze. Jeśli jesteś kobietą i w ich towarzystwie czujesz się lepiej- klub fitness będzie dla Ciebie. Jeśli zaś jesteś mężczyzną wolisz trening na dużych ciężarach – siłownia to idealne wyjście. Pamiętać musimy, że siłownia jak i klub fitness sprzyjają zmianie sylwetki ale równocześnie z treningami musimy zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Siłownia a klub fitness. Warszawa posiada bardzo dużo siłowni i klubów fitness. Chcesz znaleźć odpowiedni klub? Sprawdź te artykuły

Przypominam, że centrum treningu oferuje wynajem pięciu w pełni wyposażonych sal treningowych. Chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź naszą ofertę- www.centrumtreningu.pl

Centrum treningu personalnego oferuje również treningi indywidualne z naszymi trenerami. Zajęcia odbywają się w komfortowej a przede wszystkim przyjaznej atmosferze. Bez udziału osób trzecich. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie dyskrecje i bezpieczeństwo. Naszymi trenerami są

 • Gawor Michał – trener personalny działający na rynku od 2013 roku. Specjalizuje się w treningach dla osób chcących zbudować masę mięśniową, siłę, jak i dla osób chcących pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Michała cechuje profesjonalne podejście do pracy, punktualność, kreatywność.
 • Osewski Michał – trener personalny znany z takich klubów jak Artis Club czy ICDS. Jego mocną stroną są zajęcia odchudzające, treningi motoryczne jak i treningi korygujące wady postawy. Absolwent warszawskiego AWF.

Centrum treningu – Twoje studio treningu personalnego