zdrowy tryb życia

STUDIO TRENINGU PERSONALNEGO

Studio treningu personalnego vs. siłownia

Studio treningu personalnego

Nasze studio treningu personalnego powstało z pasji i doświadczenia, które dwóch założycieli zdobywa już od wielu lat pracując jako trenerzy personalni. Wiele osób nie tylko trenerów, którzy w końcu trafią do naszego studio treningu personalnego dopada pozytywne zaskoczenie. Przyznam, że nas to nie dziwi. Nasze studio treningu personalnego jest bardzo dobrze wyposażone. Trenerzy personalni, ale również podopieczni wielokrotnie podkreślają, że ogromną zaletą jest pełne wyposażenie sal gimnastycznych oraz różnorodność posiadanego sprzętu. Podopieczni chwalą sobie komfortowe i kameralne sale w naszym studio treningu personalnego i wracają na kolejne treningi.

 

Dlaczego studio treningu personalnego może być dobrą alternatywą do siłowni? Perspektywa trenera personalnego

Perspektywa trenera personalnego, który miałby odpowiedzieć na powyższe pytanie jest zupełnie inna niż perspektywa podopiecznego. Studio treningu personalnego stwarza zupełnie inne możliwości treningowe niż przeciętna siłownia. W żadnym wypadku nie oznacza to, że siłownia jest gorsza od kameralnej sali gimnastycznej.  Studio treningu personalnego, a właściwie treningi wykonywane w tak kameralnym miejscu dają nowe perspektywy treningowe dla trenera, ale również szybciej uwydatniają efekty, których spodziewa się podopieczny. Dzięki komfortowym dobrze wyposażonym salom do ćwiczeń trener skupia się tylko na jednej osobie, to znaczy, że zauważa wszystkie błędy w ćwiczeniach, ma możliwość natychmiastowej poprawy, a wiemy, że tylko poprawnie wykonywane treningi przynoszą oczekiwane rezultaty. Dodatkowo nasze sale w studio treningu personalnego są urządzone tak, by można było ćwiczyć w komfortowych warunkach, ale również tak, aby można było swobodnie porozmawiać. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że  odpowiednia motywacja do zmiany stylu życia jest niezbędna, a trener który wysłucha, podpowie i zrozumie może być jej motorem napędowym.

 

Dlaczego studio treningu personalnego może być dobrą alternatywą do siłowni? Perspektywa podopiecznego

Bardzo często pierwsza myśl, która pojawia się u osoby pragnącej zmienić swój styl życia brzmi „Od czego powinienem zacząć i gdzie zapisać się na siłownie?”. To prawidłowy odruch – w jakiś sposób należy wykonać pierwszy krok. Większość osób wybiera pobliską siłownie kierując się jej lokalizacją, część ceną, a inne pozostają w zaciszu domowym i ćwiczą na dywanie. Każda z tych opcji jest prawidłowa. Najważniejsza jest jednak odpowiednia motywacja. Wybierając najbliższą siłownie, jesteśmy narażeni na tzw. syndrom słomianego zapału. Idziemy zadowoleni z podjęcia pierwszego kroku, na siłowni panuje gwar, nie wiemy jak używać sprzętów, dodatkowo nie znamy nikogo, kto mógłby wprowadzić nas sportowy świat. Czujemy się zagubieni – to normalne. Jeżeli mamy bardzo silną motywację to przebijemy się przez te wszystkie utrudniające czynniki i szybko wdrożymy w świat siłowni. Niestety nasi trenerzy personalni coraz częściej spotykają osoby, które bardzo szybko rezygnują z tego wyboru i odkładają zmianę nawyków żywieniowych ale również zmianę stylu życia „na później”, które nie następuję nigdy.

Druga część osób wybierająca ćwiczenia na domowym dywanie również bardzo sprawnie od planów przechodzi do czynów. Jednak wielokrotnie po entuzjastycznym początku następuję krytyczny koniec ćwiczeń. Domowe warunki są dobre by ćwiczyć, jeżeli tylko mamy odpowiednią motywację, wsparcie innych domowników, sprzęt i sportowe doświadczenie. Jeżeli mamy motywacje to tzw. połowa sukcesu za nami. Wsparcie domowników jest bardzo ważne, by wyodrębnić dla siebie chociaż 45 minut dziennie i poświęcić ją dla własnej przyjemności. Sprzęt możemy zamówić chociaż jest to oczywiście związane z dodatkowymi kosztami, jednak doświadczenia sportowego nie zdobędziemy robiąc przysiady w domu. Wiedza, w jaki sposób wykonywać ćwiczenia jest niezbędna do wykonywania prawidłowego treningu, który będzie dawał efektu. Nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia, mogą być przyczyną kontuzji, która może raz na zawsze zakończyć zmianę stylu życia.

Większość podopiecznych nie wie nawet, że studio treningu personalnego jest bardzo dobrą alternatywą dla siłowni. Studio treningu personalnego to hybryda, która łączy kameralne domowe zacisze, z siłownią pełną najnowszego sprzętu w bardzo dobre cenie. W naszym studio treningu personalnego trener wraz ze swoim podopiecznym dostają na wyłączność sale gimnastyczną, wyposażoną w niezbędny sprzęt oraz wysokiej jakości nagłośnienie. Treningi wykonywane są pod okiem doświadczonego trenera personalnego, który na bieżąco poprawia postawę, motywuje do dalszej pracy, a podopieczny dzięki ćwiczeniom przy swojej ulubionej muzyce ma możliwość odprężenia się po ciężkim dniu.

 

Studio treningu personalnego vs siłownia – ogólne różnice

Siłowania i studio treningu personalnego – liczba miejsc i użytkowanie sprzętu sportowego

Siłownia, centrum fitness to miejsca, które zazwyczaj są tworzone na bardzo dużą skalę. W swoich ogromnych progach posiadają dużą ilość maszyn, które mogą służyć do treningu siłowego lub cardio. Tak długo jak posiadasz karnet bądź podpisaną umowę członkowską możesz korzystać ze wszystkich pomieszczeń w siłowni, jak i dowolnego sprzętu sportowego. Z punktu widzenia trenera personalnego, jak i z punktu widzenia osoby ćwiczącej wygląda to naprawdę korzystnie.

Zupełnie inaczej wygląda to z punktu biznesowego siłowni. Właściciel biznesu chcę abyś na treningi przychodził regularnie, a jego miejsce było pełna, dlatego tak ciężko na siłowniach spotkać ograniczenia liczby osób. Najlepszym klientem dla każdej siłowni są ludzie, którzy podpisują umowy członkowskie, zniechęcają się i nie przychodzą. Pomimo tego w godzinach szczytu siłownie zazwyczaj są bardzo zatłoczone, co powoduje, że czas oczekiwania na niektóre maszyny może wydłużać się nawet do 30 minut. Taki trening rozpisany prze nawet najlepszego trenera personalnego jest nieefektywny.

W studio treningu personalnego nie jest ważna ilość osób, ale zadowolenie trenerów tu pracujących oraz naszych klientów. Każdy trener otrzymuje sale wyposażoną w dobrej jakości sprzęt sportowy, przystosowany do możliwości treningowych jego podopiecznego na wyłączność! Jeżeli treningi odbywają się nawet w kilka osób, to sala nadal jest na wyłączność, a sprzętem dysponują tylko osoby będące na sali. W naszym studio treningowym nie ma możliwości, by na wynajętą salę weszły osoby postronne, które nie uczestniczą w treningu.

 

Siłowania i studio treningu personalnego – umowa

Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy będąc członkiem siłowni czy klubu fitness podopieczny, czy trener personalny musi posiadać kartę członkowską lub aktywną umowę. Umowy lub dokumenty, które wiążą nas z siłownią bardzo często są dla nikogo nie zrozumiałe i zawiłe. Większość osób podpisuje je w ciemno wiążąc się z daną siłownią na minimum 12 miesięcy. Co oczywiście nie jest problemem kiedy osoba chcąca zmienić swój styl życia aktywnie uczestniczy w życiu siłowni i korzysta ze wszystkich jej dobrodziejstw. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy aktywny posiadacz członkostwa nie ćwiczy na siłowni, a musi ponosić koszty z nią związane, gdyż wypowiedzenie umowy związane jest z dużą karą. W naszym studio treningu personalnego sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Trener personalny, czy osoba, która chce poćwiczyć rezerwuje daną godzinę i jesteśmy umówieni! Nie potrzeba żadnych umów. Jeżeli w Twoim życiu wydarzy się coś, co zmieni Twoje bliskie lub dalsze plany, nic nas nie wiążę. Po prostu wracasz do nas wtedy kiedy chcesz.

 

Siłowania i studio treningu personalnego – cena

Potrzeby każdego z nas sią inne, na każdym polu życia. Wiemy o tym, dlatego jednogłośnie podjęliśmy decyzje, że cena za wynajem naszych sal w studio treningu personalnego nie będzie wygórowana i każda chętna osoba będzie mogła dostosować wynajem po swoje potrzeby.

Rozliczamy się zawsze za godzinę rezerwacji [cennik]

Work

KOMFORT . EFEKTYWNOŚĆ . WYGODA

Studio treningu personalnego

Godziny otwarcia

Poniedziałek – piątek: 07:00 – 22:00

Sobota: 09:00 – 21:00

Niedziela: 09:00 – 20:00

Wynajmij salę treningową