Trener personalny to nie jest łatwa praca jak większości z podopiecznych się wydaje. Praca podczas treningów personalnych to wierzchołek góry lodowej. Dobry trener personalny prócz zaplecza marketingowego na pierwszym miejscu powinien stawiać przygotowanie merytoryczne, a dobre przygotowanie merytoryczne to ciągłe szkolenia, kursy – dokształcanie się.

Szkolenia dla trenerów. Dziś odpowiemy na pytanie „Czemu dobry trener powinien się kształcić?”

Wynajem sali fitness – wynajmij salę na szkolenie dla trenerów

Szkolenia dla trenerów. Czemu trener powinien się dokształcać?

Praca trenera wymaga bardzo dobrego podejścia merytorycznego. Podopieczni prócz prowadzenia treningowego potrzebują bardzo często również pomocy dietetycznej, a trening ma pełnić także funkcje zdrowotną.

Trener personalny Warszawa Bielany – zapytaj o dietę

Ukończenie nawet najlepszego stacjonarnego kursu trenera personalnego nie da nam ma tyle wiedzy by odpuścić sobie dalsze kształcenie. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o ukończenie studiów. Wiedza, którą raz nabyliśmy musi być aktualizowana, odświeżana, a często weryfikowana czy w danej dziedzinie nic się nie zmieniło.

Szkolenia dla trenerów sprawiają, iż zakres usług do zaoferowania przez danego trenera personalnego jest większy, może jeszcze bardziej rozwijać swoją markę, a co za tym idzie cena za usługę może być większa.

Chcesz wiedzieć więcej jak optymalizować pracę trenera personalnego? Na bieżąco sprawdzaj blog Centrum Treningu Personalnego

Każdy trener personalny powinien stale się dokształcać. Choćby i po to, aby odświeżać swoją wiedzę. Przy współpracy z podopiecznym nie ma potrzeby posługiwania się fachową terminologią, natomiast ważne jest, aby te wszystkie rzeczy pamiętać i umieć swoją wiedzę odpowiednio przekazać. Przy dużej ilości treningów personalnych, trenerzy popadają w rutynę, stąd co jakiś czas potrzebny jest kurs, aby zgłębić wiedzę, zainspirować się do nowych metod treningowych, czy odświeżyć informacje.

Druga kwestią, dla której warto być na bieżąco w szczególności jeśli jest się trenerem personalnym i śledzić rynek, to dynamiczny rozwój branży health & fitness. Wystarczy spojrzeć na książki z lat 90 i porównać do obecnych publikacji by zobaczyć jak wiele się zmieniło w kwestii zdrowego stylu życia. Przez 30 lat przeprowadzono wiele badań stąd i dużo reguł zostało wypartych a następnie popartych nowymi. Spójrzmy choćby na olej kokosowy szeroko promowany 7 lat temu, jako najlepszy olej do smażenia dziś już niewskazany w diecie.
Kolejna kwestia to oczywiście możliwość wymiany doświadczeń z innymi trenerami personalnymi podczas szkoleń dla trenerów. Często wiedza pozyskana w ten sposób może okazać się bezcenna, a w przyszłości pomóc nam
uniknąć podobnych błędów.

Wynajem sali fitness – wynajmij salę na szkolenie dla trenerów

Szkolenia dla trenerów. Z jakich dziedzin trener powinien się dokształcać?

Nie ma jednej czy dwóch dziedzin, z której każdy trener personalny powinien się dokształcać – jest to kwestia mocno indywidualna. Szkolenia dla trenerów powinny odpowiadać ich potrzebom. Kształcić powinniśmy się z dziedzin, z których wiemy że mamy braki, z dziedzin z których dawno nie odświeżaliśmy wiadomości, bądź z zakresu wiadomości które przydadzą nam się w najbliższym czasie w naszej pracy. Szkolenia dla trenerów są bardzo szczegółowe, dzięki temu każdy może wybrać coś dla siebie.

Szkolenia dla trenerów – najczęściej wybierane:

  • Szkolenia dla trenerów z metodyki treningowej. Coraz to nowsze badania sprawiają iż metodyka treningowa ciągle się rozwija. To co kilka lat temu było nowe aktualnie już nie jest. Nowe techniki, plany treningowe, metody to wszystko ciągle idzie do przodu.
  • Szkolenia dla trenerów z dietetyki. Podobnie jak w przypadku metod treningowych dietetyka na całym świecie ciągle idzie do przodu. Przeróżne badania kliniczne odbywające się praktycznie w każdym rozwiniętym kraju dają nam kolejne informacje z zakresu doboru składników, wpływu przeróżnych diet na organizm człowieka, czy pracy z klientami o różnych schorzeniach np Hashimoto. Pamiętać musimy też o tym, że społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome. Tutaj bardzo dobrym przykładem są piłkarze. Jeszcze kilka lat temu w żadnym klubie nie było dietetyka, dziś to codzienność.
  • Szkolenia dla trenerów z wykorzystywania najnowszego sprzętu. Kiedyś siłownia kojarzyła nam się z ławką do wyciskania i hantlami. Dziś prócz najnowszych maszyn siłownia posiada dużo sprzętu funkcjonalnego. To ważne by być przygotowanym również na zajęcia z osobami potrzebującymi coś więcej niż tylko hantle i sztanga. Szkolenia dla trenerów z wykorzystaniem najnowszego sprzętu to inwestycja we własny rozwój i rozwój własnego biznesu.
  • Szkolenia dla trenerów z anatomii, biomechaniki ruchu. Prowadząc treningi personalne musimy pamiętać, iż niektórzy podopieczni posiadają masę przeciwskazań do zajęć. Problemy z kręgosłupem, spięte mięśnie, kontuzje to sprawia, iż wiedza z anatomii i biomechaniki ruchu musi być ciągle odświeżana i poszerzana.
  • Szkolenia dla trenerów personalnych z marketingu. Trener personalny może mieć dużą wiedzę, posiadać doświadczenie, być dobrze przygotowany do pracy z osobami o różnych priorytetach jednakże może nie pracować w zawodzie. Dlaczego? Ponieważ nie potrafi się zaprezentować i „sprzedać”. Żeby do tego nie dopuścić trener personalny musi także rozwijać pod względem marketingu.
Szkolenia dla trenerów

Szkolenia dla trenerów. Jakie kursy polecają trenerzy personalni?

W czasach, gdy praktycznie każdy może zostać trenerem personalnym pojawił się również problem szkoleń. Ciężko jest na rynku znaleźć dobre i konkretne szkolenia dla trenerów podczas, których nabędziemy wiedzę, a nie stracimy czas i pieniądze. Pracując jako trenerzy personalni w centrum treningu przeszliśmy masę szkoleń. Z czystym sumieniem możemy polecić szkolenia dla trenerów prowadzone przez:

Szkolenia dla trenerów. Podsumowanie

Dobry trener personalny powinien ciągle się dokształcać. W pracy trenera mamy do czynienia z różnymi typami klientów musimy być gotowi stawić czoła największym wyzwaniom. Szkolenia dla trenerów sprawiają, iż zakres naszych usług jest większy, nasza marka jest coraz większa a co za tym idzie cena za nasze usługi wzrasta. Trener personalny pod względem szkoleń i kształcenia ma wiele wspólnego z pracą lekarza czy fizjoterapeuty- to ciągle poszerzanie swojej wiedzy i kompetencji, zawsze znajdzie się dziedzina w której mamy braki. Ważne by mądrze i rozsądnie dobierać szkolenia tak aby nie stracić czasu oraz pieniędzy.

Chcesz być z nami na bieżąco? Zapraszamy na nasze media społecznościowe:
– Facebook
– Instagram

Zainteresował Cię tekst „szkolenia dla trenerów„? Koniecznie sprawdź naszego bloga znajdziesz tam:

  • Trening w ciąży. Dowiedz się, jak trenować z podopieczną o szczególnych potrzebach?

Centrum treningu personalnego oferuje wynajem sal treningowych oraz treningi personalne z naszymi trenerami. Zajęcia odbywają się w komfortowej a przede wszystkim przyjaznej atmosferze bez udziału osób trzecich. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób ceniących sobie dyskrecje i bezpieczeństwo. Naszymi trenerami są:

  • Gawor Michał – trener personalny działający na rynku od 2013 roku. Specjalizuje się w treningach dla osób chcących zbudować masę mięśniową, siłę, jak i dla osób chcących pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Michała cechuje profesjonalne podejście do pracy, punktualność, kreatywność.
  • Natalia Jurczak – Specjalizuje się w prowadzeniu treningów medycznych oraz w masażu klasycznym, sportowym i relaksacyjnym. W programowaniu treningu korzysta z  najnowszej, opartej na dowodach naukowych wiedzy z dziedziny fizjoterapii i fizjologii wysiłku fizycznego. Do każdego podopiecznego stosujeindywidualne podejście uwzględniając wszystkie aspekty jego życia.
  • Paweł Matysiak– absolwent warszawskiego AWF. Trener personalny posiadający międzynarodowy certyfikat REPS. Charakteryzujący się dużym doświadczeniem, wielkim poczuciem humoru oraz wielką wiedzą. Ciągle rozwijający się pod kątem treningu jak i dietetyki. Jego mocną stroną jest trening z kobietami w ciąży, zajęcia funkcjonalne, trening siłowy.

Centrum treningu- Twoje studio treningu personalnego

Prześlij komentarz